Witaj na moim blogu!

Kryzys w związku
Relacje
Marta Bartosik

Kryzys w związku? Jak naprawić związek, poradnik dla kobiet.

Gdy poznajemy swoją drugą połówkę, zazwyczaj jesteśmy nią oczarowane, dostrzegamy same zalety, czujemy się tak, jakbyśmy wygrały los na loterii. Taki okres totalnego zanurzenia w relację, niesamowitej tęsknoty jeśli Jego nie ma obok, niewysłowionej radości, gdy spędzamy z Nim każdą chwilę, trwa zazwyczaj około 3 -5 miesięcy. Prędzej czy później pojawi się kryzys w związku, dowiedz się, jak sobie z nim poradzić.

Lepsza wersja siebie
Rozwój
Marta Bartosik

Bądź lepszą wersją siebie – to znaczy kim?

Podczas procesów coachingowych spotykam się często z celem kobiet pt. ”chcę być lepszą wersją siebie”. Gdy pada to stwierdzenie, zawsze dopytuję – co ono oznacza dla każdej z kobiet. Jaka jest ta “lepsza wersja” każdej z nich – mądrzejsza? szczuplejsza? bardziej wysportowana? bogatsza? bardziej elokwentna? bardziej kompromisowa? bardziej zabawna?

Pozytywne myślenie
Rozwój
Marta Bartosik

Pozytywne myślenie, mit czy fakt? Zrób test czy myślisz pozytywnie

Często, gdy ktoś mówi: “myśl pozytywnie” reagujesz negatywnie, natychmiast pojawia się w Twojej głowie zniecierpliwienie, wręcz odrzucenie. Bo co tak naprawdę daje pozytywne myślenie? Jak masz zmienić swoje podejście, gdy dookoła wszystko się wali, straciłeś pracę, masz problemy w związku, kuleje komunikacja z dziećmi, czujesz się samotny i opuszczony? A jedyne o czym marzysz, to zaszyć się gdzieś na odludziu, żeby wszyscy dali Ci w końcu święty spokój?

Jak ćwiczyć silną wolę
Rozwój
Marta Bartosik

16 porad jak ćwiczyć silną wolę na co dzień

Nawiązując do metafory mięśnia, tak samo mózg możesz ćwiczyć, by wzmacniać swoją silną wolę. Nie próbuj zrealizować wszystkich ćwiczeń, które opisałam w artykule w jeden weekend. Zastanów się od czego chcesz zacząć, wybierz te aktywności, które jest Ci najłatwiej wdrożyć i wymagają relatywnie najmniej Twojej energii.

Silna wola
Rozwój
Marta Bartosik

Silna wola, co to jest i jak działa?

Silna wola to drogocenny, ale ograniczony zasób. Pierwszym krokiem do sukcesu we wzmacnianiu silnej woli jest uświadomienie sobie, że Twoje zmagania wpisują się w uniwersalne cechy ludzkiego charakteru i nie jesteś z tym sam oraz, że można ją ćwiczyć.

Wdzieczność
Rozwój
Marta Bartosik

Izolacja społeczna to szansa na zmianę

Izolacja społeczna to nowe zjawisko w tej skali i dotyczy wielu osób w Polsce. Czy w ostatnim czasie zdarzyło Ci się myśleć o izolacji społecznej, jako o szansie? Czy udało Ci się podejść do tego, co się dzieje dookoła ze zrozumieniem dla siebie i ludzi, którzy Cię otaczają?

Jak być pewną siebie
Rozwój
Marta Bartosik

Jak być pewną siebie – Pierwsze kroki i ćwiczenia

Sam fakt, że zaczynam o tym myśleć i o tym mówić, to już dużo. Jestem z tego dumna, że chcę zadbać o siebie, rozwinąć swój potencjał, zwiększyć komfort mojego życia. Teraz pozostaje wdrożyć poniższe kroki, aby zbudować pewność siebie.

Motywacja
Rozwój
Marta Bartosik

Jak działa motywacja? Odblokuj swój potencjał

Motywacja to klucz! Słyszysz często to powiedzenie w pracy, bliscy mówią, że dzięki motywacji możesz wszystko, czytasz artykuły o tych, którym udało się ją wykorzystać, szukasz na jej temat informacji w książkach. Motywacja do działania, motywacja do pracy, motywacja do nauki, motywacja do życia. O co w tym wszystkim chodzi?

Wybierz termin pierwszego spotkania

[ameliabooking trigger=ameliabtn1 service=1 employee=1]
[ameliabooking service=3 emploee=1 trigger=ameliabtn2]
[ameliabooking service=1 employee=1 trigger=ameliabtn1]